top of page

MM BYDGOSZCZ.pl

 

http://www.mmbydgoszcz.pl/482822/2014/6/4/podroz-w-kraine-snu-wernisaz-krzysztofa-lewandowskiego?category=news

 

Podróż w krainę snu... Wernisaż Krzysztofa Lewandowskiego

 

Zaproszenie do świata sennych marzeń. Tak pokrótce malarstwo Krzysztofa Lewandowskiego określają jego odbiorcy. W piątek (06.06) w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG odbędzie się wernisaż jego wystawy pt. "Oniryczne lśnienie". Krzysztof Lewandowski studiuje kulturoznawstwo na WSG w Bydgoszczy. W dziedzinie malarstwa jest samoukiem. Proces tworzenia obrazu traktuje osobiście, jako metodę ukazywania emocji. Jego twórczość mieści się w ramach surrealizmu, gdzie inspirację stanowiły marzenia senne, halucynacje i elementy podświadomości człowieka.

"Oniryczne lśnienie" stanowi projekt dyplomowy studentów kulturoznawstwa WSG. Jest też jednocześnie współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy w ramach stypendium artystycznego.

 

maniawypoczywania.pl

 

http://www.maniawypoczywania.pl/event/oniryczne-lsnienie-wernisaz-wystawy-malarstwa/

 

Oniryczne Lśnienie – wystawa malarstwa

Projekt Dyplomowy Studentów III Roku Kulturoznawstwa

W dniu 6 czerwca 2014 roku w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG odbędzie się wernisaż malarstwa Krzysztofa Lewandowskiego pod nazwą ONIRYCZNE LŚNIENIE.

Oniryczne Lśnienie, skrywa tajemnicę twórczości fuksującego w materii wystawienniczej artysty  doskonale oddaje to, czego można doświadczyć, obcując z jego malarstwem. To  zaproszenie do świata sennych marzeń.

ONIRYCZNE LŚNIENIE to podróż emocji wypływających spod pędzla, nie tylko w formie samej wystawy, ale i widowiska intermedialnego, łączącego w sobie elementy pantomimy, muzyki wykonywanej na żywo, słowa czytanego oraz pokazu multimedialnego.

„Podczas oglądania obrazów można odnieść wrażenie odkrywania nieznanych rejonów, podglądania niezwykłych rytuałów czy intymnych sytuacji, rozgrywających się na oczach odbiorcy” – podpowiada Karolina Kasprzak – współorganizatorka wystawy.

Dr. Natalia Mrozkowiak podkreśla  wyjątkowość twórczości artysty-samouka : „Rodzice! Opowiadajcie swoje sny dzieciom!- nawoływali surrealiści niemal sto lat temu. Świat zmienił się od tamtego czasu, jednak nadal potrzebujemy marzeń, snów i opowieści. Malarstwo Krzysztofa Lewandowskiego przypomina o istnieniu światów, w których można je odnaleźć – to my sami, nasza podświadomość, pełna obrazów.”

Wernisaż odbędzie się w ramach projektu dyplomowego studentów Kulturoznawstwa WSG, których rozległe spektrum profesji, talentów i stymulacji intelektualno-interakcyjnych, zebrane w tej czasoprzestrzennej niszy, daje wielkie nadzieje na spektakularny sukces niniejszego przedsięwzięcia!

 

Akademicka Przestrzeń Kulturalana WSG

 

 

http://www.apk.wsg.byd.pl/index.php?id=746&submenu=44

 

Oniryczne Lśnienie

ONIRYCZNE LŚNIENIE – ta czarowno-urocza nazwa skrywa tajemnicę twórczości fuksującego w materii wystawienniczej artysty i doskonale oddaje to, czego można doświadczyć, obcując z jego malarstwem. To podróż emocji wypływających spod pędzla, nie tylko w formie samej wystawy, ale i widowiska intermedialnego, łączącego w sobie elementy pantomimy, muzyki wykonywanej na żywo, słowa czytanego oraz pokazu multimedialnego. Podczas oglądania obrazów można odnieść wrażenie odkrywania nieznanych rejonów, podglądania niezwykłych rytuałów czy intymnych sytuacji, rozgrywających się na oczach odbiorcy.

 

 

Mocna Kultura

 

https://www.facebook.com/mocna.kultura?fref=ts

 

Mocno Polecamy - już 6 czerwca W Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG w Bydgoszczy - oniryczne olśnienie z działami Krzysztofa Lewandowskiego. Organizatorzy mówią tak: przygotowujemy wernisaż, który będzie zupełnie innym od znanych nam. ONIRYCZNE LŚNIENIE to widowisko intermedialne, łączące w sobie elementy pantomimy, muzyki wykonywanej na żywo, słowa czytanego oraz pokazu multimedialnego.
Chcemy odkrywać rejony nieznane, podglądać niezwykłe rytuały i intymne sytuacje, rozgrywające się na obrazach. W tę podróż zabierzemy wszystkich gotowych poddać się emocjom wypływającym spod pędzla.
No trzeba iść!

 

 

W ratuszu rozdano stypendia!

 

http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktualnosci/aktualnosci-2014-maj/W_ratuszu_rozdano_stypendia_.aspx

 

W drugiej edycji tegorocznego konkursu stypendialnego złożono 88 wniosków. W czwartek (22 maja) prezydent Rafał Bruski spotkał się z osobami, które otrzymały stypendium na twórczość artystyczną oraz działania na rzecz upowszechniania kultury.

 

https://bydgoszcz24.pl/artykul/bydgoscy-tworcy-dostali-stypendia-od-prezydenta-miasta

 

W ratuszu odbyło się spotkanie prezydenta Rafała Bruskiego z osobami, które otrzymały stypendium na twórczość artystyczną oraz działania na rzecz upowszechniania kultury.

 

 

Bydgoszcz naszemiasto.pl

 

http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/imprezy/wernisaz-malarstwa-krzysztofa-lewandowskiego-oniryczne,1136904,t,id.html

 

ONIRYCZNE LŚNIENIE ta czarowno-urocza nazwa skrywa tajemnicę twrczości fuksującego w materii wystawienniczej artysty i doskonale oddaje to, czego można doświadczyć, obcując z jego malarstwem. To podrż emocji wypływających spod pędzla, nie tylko w formie samej wystawy, ale i widowiska intermedialnego, łączącego w sobie elementy pantomimy, muzyki wykonywanej na żywo, słowa czytanego oraz pokazu multimedialnego. Podczas oglądania obrazw można odnieść wrażenie odkrywania nieznanych rejonw, podglądania niezwykłych rytuałw czy intymnych sytuacji, rozgrywających się na oczach odbiorcy.

Wernisaż odbędzie się w ramach projektu dyplomowego studentw kulturoznawstwa WSG, ktrych rozległe spektrum profesji, talentw i stymulacji intelektualno-interakcyjnych, zebrane w tej czasoprzestrzennej niszy, daje wielkie nadzieje na spektakularny sukces niniejszego przedsięwzięcia!

Zapraszamy w oniryczną podrż do specjalnie na tę okoliczność zaaranżowanej kawiarenki w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG

 

Bydgoszcz inaczej

 

http://www.bydgoszczinaczej.pl/kalendarium/krzysztof-lewandowski-oniryczne-lsnienie-wernisaz-wystawy-malarstwa-w-apk/

 

„Oniryczne Lśnienie” – ta czarowno-urocza nazwa skrywa tajemnicę twórczości fuksującego w materii wystawienniczej artysty i doskonale oddaje to, czego można doświadczyć, obcując z jego malarstwem. To podróż emocji wypływających spod pędzla, nie tylko w formie samej wystawy, ale i widowiska intermedialnego, łączącego w sobie elementy pantomimy, muzyki wykonywanej na żywo, słowa czytanego oraz pokazu multimedialnego. Podczas oglądania obrazów można odnieść wrażenie odkrywania nieznanych rejonów, podglądania niezwykłych rytuałów czy intymnych sytuacji, rozgrywających się na oczach odbiorcy.

Wernisaż odbędzie się w ramach projektu dyplomowego studentów kulturoznawstwa WSG, których rozległe spektrum profesji, talentów i stymulacji intelektualno-interakcyjnych, zebrane w tej czasoprzestrzennej niszy, daje wielkie nadzieje na spektakularny sukces niniejszego przedsięwzięcia!

Zapraszamy w oniryczną podróż do specjalnie na tę okoliczność zaaranżowanej kawiarenki w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG.

Projekt zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Miasta Bydgoszczy. Patronat nad wystawą objął Prezydent Wyższej Szkoły Gospodarki Krzysztof Sikora.

Więcej szczegółów na: www.studencikulturozna.wix.com/onirycznelsnienie.

 

WSG Bydgoszcz

 

http://www.wsg.byd.pl/news_131_1938,Oniryczne-lnienie.html

 

Rodzice, opowiadajcie swoje sny dzieciom, zachęcali niemal 100 lat temu surrealiści. 6 czerwca swoje sny opowiedzą Państwu studenci trzeciego roku kulturoznawstwa WSG, autorzy projektu dyplomowego pt. „Oniryczne lśnienie” Studenci zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Lewandowskiego – 6 czerwca o godz. 17.55 do Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG (ul. Królowej Jadwigi 14). „Oniryczne Lśnienie” to podróż emocji wypływających spod pędzla, nie tylko w formie samej wystawy, ale i widowiska intermedialnego, łączącego w sobie elementy pantomimy, muzyki wykonywanej na żywo, słowa czytanego oraz pokazu multimedialnego. Kim są autorzy projektu? Sami o sobie ma na stronie internetowej http://studencikulturozna.wix.com/onirycznelsnienie, piszą tak:

Traf chciał, że grupa szaleńców spotkała się w tym samym miejscu i o tej samej porze w Kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Jak to bywa z wariatami, szybko przypadliśmy sobie do gustu. Przez lata wspólnych studiów naszym działaniom przyświecała doktryna Shakespeare’a, że w każdym szaleństwie jest metoda. Doszliśmy do wniosku, że należy zakasać rękawy i tworzyć coś nowatorskiego, dla każdego. Jest to możliwe, wystarczy zacząć tam, gdzie jesteśmy, użyć tego, co mamy i zrobić to, co możemy.
Projekt zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Miasta Bydgoszczy. Patronat Honorowy nad wystawą objął Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Prezydent Wyższej Szkoły Gospodarki Krzysztof Sikora. Więcej szczegółów na wortalu kultura: www.kultura.byd.pl.

 

sedno24.pl

 

http://www.sedno24.pl/siewydarzylo/321510

 

Podróż w krainę snu... Wernisaż Krzysztofa Lewandowskiego


Zaproszenie do świata sennych marzeń. Tak pokrótce malarstwo Krzysztofa Lewandowskiego określają jego odbiorcy. W piątek (06.06) w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG odbędzie się wernisaż jego wystawy pt. "Oniryczne lśnienie".

 

 

maniawypoczywania.pl

 

http://www.maniawypoczywania.pl/oniryczne-lsnienie-wernisaz-krzysztofa-lewandowskiego/

 

 

 

”Oniryczne lśnienie” – wernisaż Krzysztofa Lewandowskiego

 

Wydawać by się mogło, że zorganizowanie wydarzenia artystycznego przez ludzi mających małe doświadczenie w tego typu inicjatywach, jest rzeczą niemożliwą, a jednak… studentom 3 roku Kulturoznawstwa Wyższej Szkoły Gospodarki, ten zamysł udał się i to z wielkim sukcesem. Pomimo upału, jaki panował 6 czerwca 2014 r., do Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przed godziną 17.55, napływać zaczęły tłumy ludzi, spragnionych wrażeń. Gospodarze wydarzenia, witali lampką wina gości, którzy w oczekiwaniu na główne wydarzenie, mogli obejrzeć projekcję filmu – wywiadu z głównym bohaterem wieczoru. Rozpoczęcie wydarzenia zasygnalizowały dźwięki wybijającego zegara. Zza zamkniętych drzwi wynurzyła się tajemnicza postać w kapturze, z lampionem w ręku, zapraszająca widzów do udania się w fascynującą podróż duchową. Uczestnicy stali się świadkami swego rodzaju sacrum. Intrygujący przewodnik, w którego wcielił się Jarosław Siech, aktor teatru pantomimy DAR, zdawał się „wychodzić” z poszczególnych obrazów i przygotowywał widzów do zobaczenia tego, co zostało przedstawione na obrazach. To podniosłe przeżycie wzmocniły dźwięki wiolonczeli. Artystą, który muzycznie okrasił wernisaż był muzyk – solista Opery Nova – Jan Przytuła.

W samym „oku cyklonu” zajął miejsce bohater wydarzenia: artysta – samouk, malarz – Krzysztof Lewandowski. Młody bydgoszczanin, choć tworzy od przeszło dwudziestu lat, po raz pierwszy dał się namówić na publiczny wernisaż. Prace Krzysztofa powstają głównie w technice olejnej na płytach pilśniowych. Inspiracje dla artysty stanowią marzenia senne
i spektakle rozgrywane w podświadomości. Proces twórczy jest dla niego osobistym przeżyciem i wynika z głębokiej potrzeby wewnętrznej. Podczas oglądania obrazów można odnieść wrażenie podglądania nieznanych rejonów intymności.

Projekt studentów zdecydowanie udał się! Żałować mogą Ci, którzy nie skorzystali z tej nastrojowej podróży w twórczość Krzysztofa Lewandowskiego. Pozostaje nam mieć nadzieję, że nie był to ostatni zespołowy pomysł adeptów kulturoznawstwa, a twórczość Krzysztofa Lewandowskiego, jeszcze nie raz stanie się okazją do zauroczenia szerszej publiczności.

 

„Oniryczne lśnienie” – wernisaż Krzysztofa Lewandowskiego

6 czerwca 2014 r., Akademicka Przestrzeń Kulturalna, WSG Bydgoszcz

Realizatorzy: Karolina Kasprzak – Albińska, Bożena Kuźba, Ewa Lewandowska, Irena Modliborska, Agnieszka Przytuła, Izabela Rydelska, Krzysztof Lewandowski, Damian Szafrański

 

 

Organizatorski debiut studentów kulturoznawstwa WSG - Oniryczne Lśnienie

 

http://www.mmbydgoszcz.pl/483621/2014/6/12/organizatorski-debiut-studentow-kulturoznawstwa-wsg--oniryczne-lsnienie?category=news

 

6 czerwca odbył się interdyscyplinarny wernisaż Krzysztofa Lewandowskiego Oniryczne lśnienie. Honorowy patronat tego wydarzenia objął Prezydent Miasta Bydgoszczy oraz Prezydent WSG. Wernisaż spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem.

 

Pomimo upału, jaki panował 6 czerwca 2014 r., do Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przed godziną 17.55, napływać zaczęły tłumy ludzi, spragnionych wrażeń. Gospodarze wydarzenia, witali lampką wina gości, którzy w oczekiwaniu na główne wydarzenie, mogli obejrzeć projekcję filmu - wywiadu z głównym bohaterem wieczoru. Rozpoczęcie wydarzenia zasygnalizowały dźwięki wybijającego zegara.

Zza zamkniętych drzwi wynurzyła się tajemnicza postać w kapturze, z lampionem w ręku, zapraszająca widzów do udania się w fascynującą podróż duchową. Uczestnicy stali się świadkami swego rodzaju sacrum. Intrygujący przewodnik, w którego wcielił się Jarosław Siech, aktor teatru pantomimy DAR, zdawał się „wychodzić” z poszczególnych obrazów i przygotowywał widzów do zobaczenia tego, co zostało przedstawione na obrazach. To podniosłe przeżycie wzmocniły dźwięki wiolonczeli. Artystą, który muzycznie okrasił wernisaż był muzyk – solista Opery Nova – Jan Przytuła.
W samym „oku cyklonu” zajął miejsce bohater wydarzenia: artysta - samouk, malarz - Krzysztof Lewandowski. Młody bydgoszczanin, choć tworzy od przeszło dwudziestu lat, po raz pierwszy dał się namówić na publiczny wernisaż. Prace Krzysztofa powstają głównie w technice olejnej na płytach pilśniowych. Inspiracje dla artysty stanowią marzenia senne i spektakle rozgrywane w podświadomości. Proces twórczy jest dla niego osobistym przeżyciem i wynika z głębokiej potrzeby wewnętrznej. Podczas oglądania obrazów można odnieść wrażenie podglądania nieznanych rejonów intymności.
Projekt studentów zdecydowanie udał się! Żałować mogą Ci, którzy nie skorzystali z tej nastrojowej podróży w twórczość Krzysztofa Lewandowskiego. Pozostaje nam mieć nadzieję, że nie był to ostatni zespołowy pomysł adeptów kulturoznawstwa, a twórczość Krzysztofa Lewandowskiego, jeszcze nie raz stanie się okazją do zauroczenia szerszej publiczności.

Realizatorzy: Karolina Kasprzak – Albińska, Bożena Kuźba, Ewa Lewandowska, Irena Modliborska, Agnieszka Przytuła, Izabela Rydelska, Krzysztof Lewandowski, Damian Szafrański

 

bottom of page